Czym jest Akcja Agent?

Akcja Agent to fascynująca, darmowa gra osadzona w świecie Fineasza i Ferba. Zaproś znajomych do wspólnej zabawy i razem pomóżcie Agentowi P zmierzyć się z nikczemnym Dundersztycem, grajcie w minigry i twórzcie własne tajne roboty.

Organizacja Bez Fajnego Skrótu (O.B.F.S.) stoi przed wielkim wyzwaniem! Armia robotów stworzonych przez doktora D terroryzuje Danville i cały Okręg Trzech Stanów! Agent P i major Monogram szukają nowych rekrutów, którzy zasiądą za sterami tajnych robotów i pokonają dunderboty. Dołącz do O.B.F.S.-u jeszcze dziś i zbuduj swojego własnego robota!

Ogólne

Czy gra Akcja Agent jest darmowa?

Akcja Agent jest całkowicie darmowa. Aby rozpocząć zabawę, musisz jedynie zarejestrować się i utworzyć konto.

Powrót do gory

Bezpieczeństwo w sieci

Czy gra Akcja Agent jest bezpieczna?

Disney traktuje kwestię bezpieczeństwa w sieci bardzo poważnie. Nie inaczej jest w przypadku gry Akcja Agent. Twoje dane osobowe nie są nigdzie wyświetlane, a ludzie, których nie znasz, nie mają możliwości skontaktowania się z Tobą. Dzięki temu Akcja Agent stanowi bardzo bezpieczną platformę do gry w Internecie. Mimo wszystko pamiętaj jednak, by przestrzegać poniższych zasad zawsze, gdy grasz w sieci.

 1. Nie zdradzaj nikomu swoich danych osobowych – prawdziwego nazwiska, wieku, miejsca zamieszkania, numeru telefonu ani nazwy szkoły, do której uczęszczasz.
 2. Nie udostępniaj swojego hasła nikomu oprócz rodziców. Ktoś mógłby wykorzystać Twoje konto i podać się za Ciebie.
 3. Jeśli ktoś zrobi lub powie w Internecie coś, co będzie dla Ciebie nieprzyjemne, natychmiast powiedz o tym swoim rodzicom lub opiekunom.
Powrót do gory

Czy zawieranie znajomości w grze Akcja Agent jest bezpieczne?

Jedynym sposobem na komunikację ze znajomymi w Akcji Agent jest wysyłanie prezentów (na przykład części robotów i gadżetów) oraz wykorzystywanie robotów innych graczy do wypełniania misji. Nie istnieje żadna forma czatu tekstowego i nie ma możliwości, by ktoś poznał Twoje dane osobowe, takie jak nazwisko czy adres e-mail. Dzięki temu, grając w Akcję Agent, nie musisz się absolutnie niczym martwić, ponieważ jesteś cały czas w pełni bezpieczny.

Istnieją dwa sposoby zawierania znajomości w Akcji Agent. Możesz znaleźć w niej swoich prawdziwych przyjaciół, prosząc ich najpierw o udostępnienie Ci kodu społecznościowego, lub wydrukować identyfikatory z własnym kodem i rozdać je znajomym, aby to oni dodali Ciebie.

Powrót do gory

Jak dbać o bezpieczeństwo konta w grze Akcja Agent?

Aby zadbać o bezpieczeństwo swojego konta w grze Akcja Agent, nie podawaj nikomu (oprócz rodziców) swojego hasła i pamiętaj, aby wylogować się z gry po jej zakończeniu. Jeśli tego nie zrobisz, inna osoba korzystająca z tego samego komputera będzie mogła zagrać na Twoim koncie i dokonać na nim zmian. Będzie nawet mogła podać się za Ciebie.

Aby się wylogować, musisz jedynie kliknąć odpowiedni przycisk w prawym górnym rogu ekranu po zakończeniu zabawy.

Powrót do gory

Rejestracja

Dlaczego muszę utworzyć konto, aby móc zagrać w Akcję Agent?

Aby móc zagrać w Akcję Agent, musisz się zalogować lub zarejestrować za pomocą swojego konta w serwisie Disney Online. Dzięki niemu możemy zapisywać Twoje postępy w grze. Gdy zalogujesz się po przerwie, rozpoczniesz zabawę dokładnie w tym samym miejscu, w którym ją przerwałeś. Konto pozwala również chronić Twoją rozgrywkę przed dostępem innych osób – aby się na nie zalogować, musisz podać swój adres e-mail i hasło.

Powrót do gory

Jak mogę utworzyć konto w grze Akcja Agent?

Aby rozpocząć zabawę w świecie gry Akcja Agent, kliknij przycisk 'Zarejestruj się'. Wyświetli się wiadomość z pytaniem, czy posiadasz już konto w serwisie Disney Online. Jeśli już je posiadasz, zaloguj się na nie za pomocą swojego adresu e-mail i hasła. Jeśli jednak nie posiadasz jeszcze konta, możesz je utworzyć, klikając przycisk 'Zarejestruj się' i postępując według wskazówek wyświetlanych na ekranie. W celu zakończenia rejestracji zostaniesz poproszony o podanie kilku informacji.

Jeśli nie masz ukończonych 13 lat, przed rozpoczęciem zabawy musisz poprosić rodzica lub opiekuna o zgodę. Postępuj zgodnie ze wskazówkami wyświetlanymi w trakcie rejestracji i podaj adres e-mail rodzica lub opiekuna, gdy zostaniesz o to poproszony. Prześlemy wiadomość na ten adres. Jak tylko otrzymamy informację zwrotną, że rodzice nie mają nic przeciwko, abyś założył konto w serwisie Disney Online i dołączył do Akcji Agent, będziesz mógł zalogować się do gry.

Po zakończeniu rejestracji lub zalogowaniu się na konto w serwisie Disney Online, będziesz mógł zbudować swojego robota oraz nadać mu imię i wejść do świata Akcji Agent!

Powrót do gory

Nie mogę się zalogować do Akcji Agent!

Aby zalogować się do Akcji Agent, musisz użyć tego samego adresu e-mail i hasła, które podałeś podczas rejestracji konta w serwisie Disney Online. Nie podawaj swojej nazwy użytkownika ani kodu społecznościowego – musisz podać adres e-mail i hasło.

Jeśli nie pamiętasz swojego hasła, kliknij przycisk "Nie pamiętasz hasła?" na ekranie logowania i postępuj zgodnie ze wskazówkami wyświetlanymi w nowo otwartym okienku. Twoje hasło zostanie natychmiast wysłane na Twój adres e-mail.

Powrót do gory

Nie pamiętam hasła!

Nic się nie martw. Ustalanie nowego hasła jest bardzo proste. Kliknij przycisk "Nie pamiętasz hasła?" na ekranie logowania i postępuj zgodnie ze wskazówkami wyświetlanymi w nowo otwartym okienku. Twoje hasło zostanie natychmiast wysłane na Twój adres e-mail.

Powrót do gory

Granie w Akcję Agent

Na czym polega gra Akcja Agent?

Gdy włączysz Akcję Agent po raz pierwszy, major Monogram wprowadzi Cię w fabułę gry. Następnie włączy się samouczek, który pomoże Ci zorientować się w świecie i ukończyć Twoją pierwszą misję.

W ramach samouczka odwiedzisz supernowoczesną komorę tworzenia robotów, gdzie zbudujesz swojego własnego tajnego robotoagenta! Za jego pomocą będziesz przemierzać Danville i walczyć z dunderbotami.

Ze swej tajnej siedziby możesz uzyskać dostęp do wszystkich kluczowych obszarów gry. Kliknij ekran odpraw, aby otrzymać misję, a następnie mapę, aby wyruszyć na ulice Danville i znaleźć swój nowy cel.

Przemierzając ulice Danville, poświęć trochę czasu na rozmowę z napotkanymi mieszkańcami. Ich cenne wskazówki pomogą Ci ukończyć misję. Wypatruj też Agenta P!

Gdy odszukasz już cel swej misji (z reguły będzie to jakiś dunderbot), kliknij go, by zmierzyć się z nim w walce. W każdej bitwie musisz utworzyć drużynę, wybierając roboty innych graczy, oraz określić, z jakich gadżetów będziesz korzystać.

Walki opierają się o pięć podstawowych cech wybranych przez Ciebie maszyn. Pokonanie dunderbotów wymaga zastosowania dobrej taktyki i właściwego połączenia dostępnych gadżetów z umiejętnościami Twoich robotów.

Za każdą ukończoną misję i wygraną walkę otrzymasz punkty doświadczenia, w skrócie PD. Gdy zgromadzisz odpowiednią liczbę PD, awansujesz na wyższy poziom, a Twój robot uzyska nową rangę. Każda kolejna ranga daje Twojemu robotowi dodatkowe punkty umiejętności, które możesz wykorzystać, by poprawić pięć jego podstawowych cech i zwiększyć w ten sposób jego siłę.

Wygrywanie bitew dostarczy Ci również trybików. Możesz je wykorzystać do budowy gadżetów oraz nowych części robotów. Od czasu do czasu otrzymasz również nowe plany! Pozwalają one odblokować nowe projekty gadżetów i części robotów, które możesz wykorzystać do poprawy wyglądu i osiągów swojej maszyny.

Powrót do gory

Jak mogę poprawić podstawowe umiejętności mojego robota?

Każdy robot posiada pięć podstawowych cech i umiejętności – siłę, prędkość, inteligencję oraz zdolność latania i skradania się. Osiągi Twojego robota w każdej z tych dziedzin zależą od tego, ile punktów umiejętności zostało do nich przydzielone.

Każdy robot rozpoczyna przygodę z pięcioma punktami umiejętności do rozdzielenia. Decyzja o ich wykorzystaniu leży w rękach gracza. Na przykład, gracz może postanowić, że skupi się na rozwijaniu siły swego robota, i przydzielić większą liczbę punktów do tej właśnie cechy.

Za każdy razem, gdy robot zdobędzie nową rangę, otrzyma do dyspozycji nowe punkty umiejętności. Gracz może je przydzielić w dowolny sposób i poprawić wybrane cechy i umiejętności swojej maszyny.

Powrót do gory

Czym są PD i jak zdobywa się nowe poziomy?

Gdy ukończysz misję lub wygrasz bitwę, otrzymasz punkty doświadczenia, w skrócie PD.

Gdy zgromadzisz odpowiednią liczbę PD, awansujesz na wyższy poziom, a Twój robot uzyska nową rangę. Każda kolejna ranga daje Twojemu robotowi dodatkowe punkty umiejętności, które możesz wykorzystać, by poprawić pięć jego podstawowych cech i zwiększyć w ten sposób jego potęgę. Zdobędziesz również dostęp do lepszych planów pozwalających tworzyć bardziej zaawansowane gadżety i części robotów, dzięki którym Twoja maszyna będzie jeszcze silniejsza.

Z upływem czasu Twój robot będzie coraz potężniejszy i będzie mógł stawić czoła silniejszym przeciwnikom, dlatego z każdą zdobytą rangą wzrastał będzie również poziom trudności.

Obecną liczbę PD i rangę możesz sprawdzić na pasku PD stanowiącym część panelu w dolnej części ekranu. Jeśli panel jest niewidoczny, kliknij strzałkę, aby go rozwinąć (znajdziesz ją w lewym dolnym rogu ekranu, zaraz obok agencyjnego wskaźnika zagrożenia).

Powrót do gory

Czym są trybiki i jak mogę je zdobyć?

W grze dostępne są dwa rodzaje trybików. Złote trybiki możesz wykorzystać do budowy nowych gadżetów i części robotów. Aby to zrobić, musisz przeciągnąć je na plany znajdujące się w warsztacie.

Srebrne trybiki służą do kupowania nowych planów oraz przyspieszania budowy części i gadżetów.

Można za nie również wykupić usługi robotów o wyższych rangach podczas wybierania drużyny do walki. Opcja ta może okazać się przydatna, gdy przyjdzie Ci się zmierzyć z wyjątkowo silnym dunderbotem!

Najlepszym sposobem na zdobycie trybików (obu rodzajów) jest wygrywanie walk. Liczba otrzymanych trybików zależy wyłącznie od misji. W większości z nich będziesz mieć szansę zebrania dodatkowych trybików, które wypadają z przeciwników po celnie wymierzonym ciosie.

Od czasu do czasu będziesz znajdować pojedyncze trybiki zagubione na ulicach Danville. Wypatruj znaków zapytania pojawiających się po najechaniu myszką na elementy otoczenia. Być może dostrzeżesz ukryty trybik, który będziesz mógł zabrać za pomocą kliknięcia!

Obecną liczbę posiadanych trybików możesz sprawdzić na rozwijanym panelu w dolnej części ekranu. Jeśli panel jest niewidoczny, kliknij strzałkę, aby go rozwinąć (znajdziesz ją w lewym dolnym rogu ekranu, zaraz obok agencyjnego wskaźnika zagrożenia).

Powrót do gory

Jak mogę zawierać znajomości?

Zawieranie znajomości w grze Akcja Agent jest banalnie proste.

Każdy gracz posiada swój własny kod społecznościowy, dzięki któremu można go odnaleźć w grze. Swój kod społecznościowy znajdziesz na rozwijanym panelu w dolnej części ekranu. Jeśli panel jest niewidoczny, kliknij strzałkę, aby go rozwinąć (znajdziesz ją w lewym dolnym rogu ekranu, zaraz obok agencyjnego wskaźnika zagrożenia).

Istnieją dwa sposoby zawierania znajomości w Akcji Agent.

Możesz poprosić swoich prawdziwych przyjaciół, aby udostępnili Ci swoje kody społecznościowe i dodać ich do listy znajomych po zalogowaniu się do gry. Aby to zrobić, kliknij przycisk Dodaj znajomego i wprowadź kod społecznościowy przyjaciela. Łatwizna!

Możesz również wydrukować sobie identyfikatory z własnym kodem społecznościowym i rozdać je przyjaciołom, aby to oni dodali Ciebie. Aby otworzyć swój identyfikator, kliknij ikonkę ID po prawej stronie swojego robota i kodu społecznościowego.

Po dodaniu gracza do listy znajomych możesz utworzyć z nim drużynę, by wspólnie wykonywać misje, a także wysyłać mu prezenty!

Powrót do gory

Czym są kody społecznościowe?

Każdy gracz w Akcji Agent posiada swój własny, unikatowy kod społecznościowy. Dzięki niemu przyjaciele mogą się nawzajem odnaleźć w grze. Swój kod społecznościowy znajdziesz na chowanym panelu w dolnej części ekranu. Jeśli panel jest niewidoczny, kliknij strzałkę, aby go rozwinąć (znajdziesz ją w lewym dolnym rogu ekranu, zaraz obok agencyjnego wskaźnika zagrożenia)

Podaj znajomym swój kod społecznościowy, aby mogli Cię odnaleźć w Akcji Agent. Jeśli chcesz dodać znajomego, poproś go o jego kod. Po zalogowaniu się do gry będziesz mógł dodać go do listy, klikając przycisk Dodaj znajomego w pokoju znajomych i wprowadzając jego kod społecznościowy.

Powrót do gory

Gdzie mogę zdobyć kody do Akcji Agent?

Wysoko na ścianie swojej tajnej siedziby znajdziesz panel z dwiema lampkami w morskim kolorze. Tam właśnie możesz wpisywać kody.

Kody rozdawane są od czasu do czasu na kanale Disney XD oraz na stronie internetowej Disneya. Wystarczy, że wprowadzisz taki kod do panelu, a odblokujesz wyjątkową nagrodę! Kody ważne są tylko przez jakiś czas, więc miej oczy szeroko otwarte...

Powrót do gory

Utknąłem w miejscu – nie mogę sobie poradzić z tym dunderbotem!

Po uliach Danville kręci się kilka naprawdę twardych dunderbotów, których pokonanie przy pierwszej próbie może być niemożliwe. Poniżej znajdziesz kilka cennych wskazówek:

 • Myśl taktycznie. Tak jak roboty Agencji, dunderboty mają silniejsze i słabsze strony. Na przykład, niektóre z nich są bardzo szybkie, ale nie grzeszą inteligencją. Oznacza to, że dużo łatwiej będzie je pokonać robotem o wysokim ilorazie inteligencji. Walcząc z dunderbotem, zwróć uwagę na poziom każdej z jego pięciu umiejętności. Możesz go sprawdzić, najeżdżając kursorem na jego głowę podczas wybierania robota Agencji, z którego skorzystasz, po wybraniu gadżetu.
 • Wykup sobie drogę do zwycięstwa. Jeśli masz dość srebrnych trybików, możesz kupić robota o wyższej randze (a więc dysponującego lepszymi umiejętnościami i potężniejszego) i wcielić go do swojej drużyny w danej misji. Robot ten może dać Ci dużą przewagę nad przeciwnikiem. Aby to zrobić, skorzystaj z przycisków ze strzałkami w górnej części ekranu wyboru drużyny i zwiększ rangę obecnie wyświetlanych robotów.
 • Zdobądź więcej doświadczenia. Czasami dunderboty są po prostu zbyt silne i Twój robot potrzebuje więcej umiejętności, by móc je pokonać. Aby zdobyć więcej PD i awansować na wyższy poziom, wybierz się w podróż po Danville i poszukaj dunderbotów o niższych poziomach. Pokonanie ich da Ci PD, dzięki którym awansujesz do wyższej rangi. Gdy zdobędziesz już wyższą rangę, będziesz miał do rozdzielenia dodatkowe punkty umiejętności, które wzmocnią Twojego robota. Otrzymasz również darmowy dostęp do innych robotów tej samej rangi podczas tworzenia drużyny.
Powrót do gory

Jak mogę zdobyć plany?

Możesz je kupić w Planowym Niebie!

Planowe Niebo to sklep, do którego możesz się udać z poziomu mapy. Jeśli jeszcze na niego nie trafiłeś podczas przemierzania ulic Danville, po prostu otwórz mapę miasta i spójrz mniej więcej na środek. Planowe Niebo znajduje się na prawo od Złomowiska, na lewo od Centrum Handlowego i powyżej Fabryki Zabawek.

Powrót do gory

Czy Złomowisko skrywa jakiś sekret?

O tak, tak, zdecydowanie... Tylko nikomu ani słowa!

Rozejrzyj się po Złomowisku bardzo uważnie, a na pewno wrócisz do domu z czymś bardzo przydatnym Twojemu robotowi!

Powrót do gory

Misje treningowe w Akcji Agent

Czym są misje treningowe w Akcji Agent?

Misje treningowe to dodatkowe minigry, przy których możesz się bawić, gdy nie używasz swojego robota. Granie w minigry może dać Ci dodatkowe trybiki, które możesz przekazać swojemu robotowi po zalogowaniu się do pełnej gry.

Misje treningowe polegają w znacznej mierze na pomaganiu Agentowi P i są dostępne również na większości komórek i tabletów, dzięki czemu możesz grać w Akcję Agent praktycznie wszędzie!

Powrót do gory

Jak mogę przekazać trybiki zdobyte w misjach treningowych swojemu robotowi?

Rozgrywając misje treningowe, będziesz zdobywać srebrne trybiki. Im lepiej będziesz sobie radzić, tym więcej trybików otrzymasz. Aby przekazać trybiki swojemu robotowi, musisz wybrać opcję "Odbierz trybiki" po ukończeniu misji treningowej i wprowadzić swój kod społecznościowy. Gdy zalogujesz się na swoje konto, trybiki będą już na Ciebie czekać.

Jeśli odbierając trybiki podasz kod społecznościowy innego gracza, to właśnie on otrzyma Twoje trybiki.

Powrót do gory

Pomoc techniczna

Jakie są minimalne wymagania systemowe?

Do zabawy robotem w Akcji Agent będzie ci potrzebny komputer osobisty (PC) lub Mac. Zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby Akcja Agent była dostępna na wszystkich rodzajach komputerów, istnieją jednak pewne minimalne wymagania:

Jeśli korzystasz z komputera osobistego, będą ci potrzebne:

 • procesor Intel Centrino / AMD Sempron lub lepszy,
 • system operacyjny Windows XP/Vista/7,
 • co najmniej 1 GB pamięci RAM,
 • karta dźwiękowa i odpowiednie sterowniki,
 • program Flash Player w wersji 10.1 lub nowszej,
 • Przeglądarka: Internet Explorer 9, Firefox 10, Google Chrome 17 lub ich odpowiednik.

Jeśli korzystasz z Maca, będą ci potrzebne:

 • procesor G5 lub Intel,
 • dowolna wersja systemu OSX,
 • co najmniej 1 GB pamięci RAM,
 • program Flash Player w wersji 10.1 lub nowszej,
 • Przeglądarka: Safari 5, Firefox 10, Google Chrome 17 lub ich odpowiednik.

Jeśli nie masz zainstalowanej najnowszej wersji programu Flash Player, możesz pobrać go za darmo ze strony http://get.adobe.com/flashplayer/. Zanim pobierzesz cokolwiek na swój komputer, poproś o zgodę rodzica lub opiekuna.

Powrót do gory

Widzę tylko czarny ekran!

Przejdź na stronę firmy Adobe i sprawdź, czy masz najnowszą wersję programu Flash Player – http://get.adobe.com/flashplayer/. Zanim pobierzesz cokolwiek na swój komputer, poproś o zgodę rodzica lub opiekuna. Jeśli to nie rozwiąże problemu, spróbuj użyć innej przeglądarki.

Jeśli problem będzie się powtarzał, skontaktuj się z nami pod adresem akcjaagent@disney.pl. Opisz nam swój problem, a my skontaktujemy się z Tobą, jak tylko uda nam się go rozwiązać.

Powrót do gory

Czy mogę grać w Akcję Agent na komórce lub tablecie?

Adobe Flash Player, nie możesz za jego pomocą uzyskać dostępu do pełnej wersji Akcji Agent. Możesz natomiast rozgrywać misje treningowe (działają one na większości urządzeń).

Oto lista obsługiwanych przez nas urządzeń:

 • iPhone 3GS, 4, 4S i 5
 • iPod Touch 3 i 4 generacji
 • iPad 2, 3, 4 i iPad Mini
 • Samsung Galaxy S2, S3
 • Google Nexus 7
 • Kindle Fire HD
 • Motorola Xoom
 • Galaxy Tab 2

Moje urządzenie z systemem Android obsługuje program Flash Player. Czy mogę zalogować się za jego pomocą i grać w Akcję Agent?

Mimo że niektóre wcześniejsze wersje systemu Android obsługiwały program Adobe Flash Player, urządzenia, które z nich korzystają, najprawdopodobniej nie mają wystarczającej mocy obliczeniowej, by uruchomić Akcję Agent w jakości, w jakiej została zaprojektowana. Jeśli Twoje urządzenie znajduje się na liście obsługiwanych urządzeń, na pewno będziesz mógł za jego pomocą rozgrywać misje treningowe.

Powrót do gory

Akcja Agent nie chce się załadować i po prostu nie działa.

Mamy bardzo wielu chętnych do gry w Akcję Agent, dlatego od czasu do czasu gra może wczytywać się odrobinę dłużej. Gdy tak się stanie, spróbuj odświeżyć okno przeglądarki. Jeśli to nie zadziała, spróbuj ponownie później. Obiecujemy, że zrobimy wszystko, by Akcja Agent zaczęła działać ponownie, dlatego pamiętaj, by wrócić do nas za jakiś czas.

Jeśli problem będzie się powtarzał, skontaktuj się z nami pod adresem akcjaagent@disney.pl. Opisz nam swój problem, a my skontaktujemy się z Tobą, jak tylko uda nam się go rozwiązać.

Powrót do gory

Gra się zawiesiła. Co mogę zrobić?

Spróbuj odświeżyć okno przeglądarki. Jeśli to nie zadziała, wyloguj się, zrestartuj przeglądarkę i zaloguj się ponownie.

Jeśli problem będzie się powtarzał, skontaktuj się z nami pod adresem akcjaagent@disney.pl. Opisz nam swój problem, a my skontaktujemy się z Tobą, jak tylko uda nam się go rozwiązać.

Powrót do gory

Nie mogę znaleźć odpowiedzi na swoje pytanie!

Jeśli nie udało Ci się znaleźć odpowiedzi na swoje pytanie, skontaktuj się z nami pod adresem akcjaagent@disney.pl.

Jeśli masz problem natury technicznej, pamiętaj, by załączyć jak najwięcej informacji o występującym błędzie, powiedzieć nam, z jakiej przeglądarki korzystasz oraz podać swój kod społecznościowy. Dzięki temu będziemy w stanie szybciej umożliwić Ci ponowne dołączenie do świata Akcji Agent!

Powrót do gory