Myszka Miki

Przeurocza Myszka Miki powstała w 1928 roku jako postać komiksowa. Od tego czasu została jedną z najbardziej rozpoznawalnych i uwielbianych postaci kreskówek na całym świecie. Do dziś wywołuje uśmiech na naszych twarzach.

"Miki jest zuchwałą myszką i wciąż wpada w niezłe tarapaty, z których zawsze jakimś cudem udaje mu się wybrnąć. Z jego buzi nie znika uśmiech wielkości co najmniej jego uszu. Ponad wszystko uwielbia spędzać czas z przyjaciółmi i przeżywać z nimi nowe przygody.
"

"Jego najbliższą przyjaciółką jest Myszka Minnie, którą Miki od dawna kocha. Oboje tworzą wspaniałą parę, psocąc wspólnie co nie miara. Mikiego nie odstępuje również jego pies Pluto, który zawsze namawia swojego właściciela, by ten pobawił się z nim w aportowanie.
"

"Ta beztroska mysz potrafi zająć się wszystkim i zawsze robi to z uśmiechem na twarzy. Na uroczego Mikiego czeka jeszcze mnóstwo przygód. Nawet po ponad 80 latach od czasu, gdy ujrzeliśmy go po raz pierwszy, jest tak samo lubiany i popularny, jak na początku.