Gry z Myszką Miki

Gry z Myszką Miki odzwierciedlają wesoły i radosny charakter Mikiego. Jego przyjacielskie usposobienie zostało ukazane w wielu grach wideo na przestrzeni lat.

Najpopularniejsze z nich to Mickey Mouse: Magic Wands, Mickey Mania: The Timeless Adventures of Mickey Mouse oraz Mickey's Ultimate Challenge, jednak nowe gry, w których Miki się pojawi, zbadają inną stronę jego charakteru.

Fani gier z Myszką Miki i użytkownicy konsoli Wii jeszcze w tym roku będą mieli okazję zagłębić się w świat gry Epic Mickey, która ukaże nieznaną dotąd stronę charakteru Mikiego. Uprzejmości, które znamy i kochamy, odejdą na bok. Zamiast nich poznamy psotną naturę disnejowskiej ikony.

Gracze będą mieli możliwość kontrolowania Mikiego w dwóch różnych wcieleniach, jednak jego najbardziej użyteczne narzędzie, magiczny pędzel, dostępny będzie w obu z nich. Będzie można go użyć nie tylko na przeciwnikach, ale również na pomalowanych częściach otaczającego nas środowiska.

Gry z Myszką Miki to nie tylko gry wideo. Został on również odtworzony jako Mówiąca Myszka Miki, a w 1989 roku pojawił się w mówiącej grze elektronicznej Mickey Says. Nie wszystko jednak wiąże się wyłącznie z rozrywką: ikona Disneya pojawiła się również w interaktywnych książkach, w tym w „Mickey M is for Math” oraz „Talk 'n Play”.