Myszka Minnie

Myszka Minnie wprowadza do świata Disneya odrobinę wdzięku i kobiecego uroku. Natychmiast przykuła ona uwagę Mikiego, a co było dalej, to już wszyscy wiedzą. Miki i Minnie zakochali się w sobie od pierwszego wejrzenia, co nie oznacza, że się od czasu do czasu nie posprzeczają!

Mają skłonności do okazjonalnych kłótni, zawsze jednak dochodzą do porozumienia, przy czym to Miki z reguły przeprasza i przepełniony miłością próbuje wynagrodzić Minnie swoje nieodpowiednie zachowanie.

Dzięki jego uroczemu uśmiechowi, Minnie i tak nie potrafiłaby długo gniewać się na Mikiego.

Myszka Minnie to disnejowska królowa, która słynie ze swojej smykałki do mody. Uwielbia ubrania w kropki i nigdy nie rozstaje się ze swoją kokardą, która z reguły jest jasnoróżowa i znakomicie pasuje do jej beztroskiej osobowości.

Myszka Minnie przyjaźni się z Daisy. Obie uwielbiają się ze sobą spotykać. Minnie kocha również tańczyć i wyprawiać przyjęcia oraz piec ciasteczka i hodować petunie w swoim ogrodzie, o ile pozwala jej na to czas.

Jednym z ulubionych zwierzaków Minnie jest jej kot, Figaro, którym opiekuje się wspólnie z Mikim i który jest równie uroczy, jak ona sama!