Na Blu-ray i DVD!

Oz Wielki i Potężny

DZIEŁO PRODUCENTA „ALICJI W KRAINIE CZARÓWTM” I GENIALNEGO REŻYSERA TRYLOGII SPIDER-MANATM

O filmie

Gdy Oscar Diggs (James Franco), drugorzędny cyrkowy magik o wątpliwej moralności, zostaje przeniesiony z zakurzonego Kansas do tętniącej życiem krainy Oz – cudownego świata pełnego barwnych postaci i niesamowitych krajobrazów – wydaje mu się, że wygrał los na loterii. Sława i bogactwo zdają się czekać u jego stóp - do chwili, w której spotyka trzy piękne i tajemnicze wiedźmy – Theodorę (Mila Kunis), Evanorę (Rachel Weisz) i Glindę (Michelle Williams). Wcale nie są one przekonane, że to właśnie Oscar jest potężnym czarnoksiężnikiem, którego wszyscy w Oz oczekują.

Z wielką niechęcią Oscar musi zmierzyć się z potężnymi problemami krainy i jej mieszkańców. Musi także odkryć, kto jest dobry, a kto zły, nim będzie za późno. Korzystając z iluzji, pomysłowości, a nawet odrobiny magii, Oscar nie tylko zamienia się w Wielkiego i Potężnego Oza, ale przede wszystkim staje się lepszym człowiekiem.

Film w reżyserii Sama Ramiego został zainspirowany postacią znaną z książek L. Franka Bauma – Czarnoksiężnikiem z Krainy Oz. W kinach będzie można go zobaczyć od 8 marca w 3D, IMAX 3D oraz 2D.