Zagraj w Superbię

* 12 maja Superbia zostanie zamknięta*

Superbia Disneya to darmowa platforma umożliwiająca Ci odwiedzanie bohaterów Twoich ulubionych seriali z Disney Channel!

Twoi nowi sąsiedzi, Ela i Maks, pomogą Ci odkryć Twój wirtualny dom i zaprowadzą Cię w najciekawsze miejsca - między innymi na okręt z serialu „Nie ma to jak statek”, do studia z „Taniec rządzi” i do siedziby Nadzdolnych.

Wymyślając nowe kombinacje smaków w lodziarni, zarabiasz złoto. Dzięki niemu możesz kupować fajne przedmioty i ciuchy, które pozwolą Ci nadać Twojemu domowi i swojej postaci w Superbii indywidualny charakter.

Ogólne

Czy po zamknięciu gry zobaczę jeszcze swoje postacie i pokój?

Expand
Pomoc

Niestety po 12 maja nie będzie to już możliwe. Warto zatem wcześniej zrobić zdjęcia wszystkich utworzonych postaci i pomieszczeń.

Powrót do góry

Bezpieczeństwo w sieci

Czy gra w Superbię jest bezpieczna?

Expand
Pomoc

Disney traktuje bezpieczeństwo w sieci bardzo poważnie i Superbia nie jest w tej kwestii wyjątkiem. Żadne dane osobowe nie są nigdzie wyświetlane, więc gracze, którzy nie znają Cię osobiście, nie mają możliwości skontaktowania się z Tobą.

Podczas zabawy w sieci nie zapominaj jednak o przestrzeganiu podstawowych zasad:

 • 1. Nigdy nie podawaj w Internecie swoich danych osobowych, tj. prawdziwego nazwiska, wieku, miejsca zamieszkania, numeru telefonu ani informacji na temat szkoły, do której uczęszczasz.

 • 2. Nigdy nie podawaj swojego hasła nikomu oprócz rodziców. Ktoś mógłby wykorzystać Twoje hasło i podać się za Ciebie.

 • 3. Jeśli ktoś zrobi lub powie w Internecie coś, co będzie dla Ciebie nieprzyjemne, natychmiast powiedz o tym swoim rodzicom.

Powrót do góry

Czy zawieranie znajomości w Superbii jest bezpieczne?

Expand
Pomoc

Istnieją dwa sposoby zawierania znajomości w Superbii. Możesz znaleźć w niej swoich prawdziwych przyjaciół, prosząc ich najpierw o podanie kodu społecznościowego, lub dodać nowych, odwiedzając ich domy poprzez tabelę wyników.

Niezależnie od wybranego sposobu możesz mieć pewność, że zawierasz znajomość w sposób bezpieczny.

Znajomi mogą wysyłać sobie prezenty i emotikony oraz „lubić” swoje domy, nie istnieje jednak żadna forma czatu tekstowego i nie ma możliwości, by ktoś poznał Twoje dane osobowe, takie jak nazwisko czy adres e-mail. Dzięki temu, grając w Superbię, nie musisz się absolutnie niczym martwić, ponieważ cały czas jesteś całkowicie bezpieczny/a.

Powrót do góry

Dlaczego muszę utworzyć konto, aby móc zagrać w Superbię?

Expand
Pomoc

Aby móc zagrać w Superbię, musisz się zalogować lub zarejestrować za pomocą swojego konta w serwisie Disney Online. Dzięki niemu możemy zapisać Twoje postępy w grze. Gdy zalogujesz się po przerwie, rozpoczniesz zabawę dokładnie w tym samym miejscu, w którym ją przerwałeś/przerwałaś. Konto pozwala również chronić Twoją rozgrywkę przed dostępem innych osób - aby się na nie zalogować, musisz podać swój adres e-mail i hasło.

Powrót do góry

Rejestracja w Superbii

Dlaczego muszę utworzyć konto, aby móc zagrać w Superbię?

Expand
Pomoc

Aby móc zagrać w Superbię, musisz się zalogować lub zarejestrować za pomocą swojego konta w serwisie Disney Online. Dzięki niemu możemy zapisać Twoje postępy w grze. Gdy zalogujesz się po przerwie, rozpoczniesz zabawę dokładnie w tym samym miejscu, w którym ją przerwałeś/przerwałaś. Konto pozwala również chronić Twoją rozgrywkę przed dostępem innych osób - aby się na nie zalogować, musisz podać swój adres e-mail i hasło.

Powrót do góry

Jak mogę utworzyć konto w Superbii?

Expand
Pomoc

Aby rozpocząć zabawę w Superbii, kliknij przycisk „Utwórz postać”. Wyświetli się wiadomość z pytaniem, czy posiadasz już konto w serwisie Disney Online. Jeśli posiadasz, zaloguj się za pomocą swojego adresu e-mail i hasła. Jeśli nie, możesz utworzyć nowe, podając swój adres e-mail po prawej stronie i klikając przycisk „Kontynuuj”. W celu zakończenia rejestracji zostaniesz poproszony/a o podanie kilku informacji.

Jeśli nie masz ukończonych 13 lat, przed rozpoczęciem zabawy musisz poprosić o zgodę rodzica lub opiekuna. Postępuj zgodnie ze wskazówkami dotyczącymi rejestracji i podaj adres e-mail rodzica lub opiekuna. Prześlemy na ten adres wiadomość. Gdy tylko otrzymamy informację, że rodzice nie mają nic przeciwko temu, żebyś założył/a konto w serwisie Disney Online i dołączył/a do Superbii, będziesz mógł/mogła zalogować się do gry.

Po zakończeniu rejestracji lub zalogowaniu się na konto w serwisie Disney Online będziesz mógł/mogła utworzyć swoją postać, nadać jej imię i wejść do świata Superbii Disneya.

Powrót do góry

Jeśli nie pamiętasz swojego hasła

Expand
Pomoc

Podczas logowania się do Superbii Disneya musisz użyć tego samego adresu e-mail i hasła, które podałeś/łaś podczas rejestracji konta w serwisie Disney Online. Nie podawaj swojej nazwy użytkownika ani kodu społecznościowego - musisz podać adres e-mail.

Jeśli zapomniałeś/łaś swoje hasło, przejdź na stronę https://registration.disneyinternational.com i podaj swój adres e-mail. Wciśnij przycisk „E-mail”, a hasło natychmiast zostanie do Ciebie wysłane.

Powrót do góry

Nie pamiętam mojego hasła!

Expand
Pomoc

Nic się nie martw! Odzyskiwanie hasła jest bardzo proste. Przejdź na stronę https://registration.disneyinternational.comi podaj swój adres e-mail. Wciśnij przycisk „E-mail”, a hasło natychmiast zostanie do Ciebie wysłane.

Powrót do góry

Gra w Superbię

Jak się gra w Superbię?

Expand
Pomoc

Superbia jest prawdziwą kopalnią możliwości!

Po utworzeniu postaci zostaniesz przeniesiony/a do swojego domu. Będziesz mógł/mogła dowolnie urządzić swój pokój, by wyglądał dokładnie tak, jak chcesz.

Najlepszym sposobem odkrywania świata Superbii jest wykonywanie zadań. Ikonki zadań wyświetlane są po lewej stronie ekranu gry. Wystarczy, że klikniesz jedną z nich, a Twoi nowi sąsiedzi, Ela i Maks, pomogą Ci ukończyć daną misję.

Za każdym razem, gdy ukończysz misję, otrzymasz punkty, dzięki którym zdobywasz poziomy i wkraczasz w kolejne etapy gry. W górnej części ekranu gry znajduje się pasek postępu informujący, ilu punktów brakuje Ci do kolejnego poziomu. Gdy pasek się zapełni, osiągniesz następny poziom! Wraz ze wzrostem Twojego poziomu odblokowywane będą nowe przedmioty dostępne do kupienia w różnych miejscach, które znasz z seriali Disney Channel.

Powrót do góry

Jak mogę zarobić złoto?

Expand
Pomoc

Przedmioty i ubrania kupujesz za złoto. Aby zdobyć złoto, odwiedź lodziarnię i przygotuj pyszne desery lodowe w przeznaczonej do tego maszynie.

Różne smaki i liczby gałek dają różne ilości złota. Musisz poeksperymentować i znaleźć najlepsze kombinacje. Otrzymasz też więcej złota, jeśli uda Ci się załadować gałkę do maszyny w momencie, w którym strzałka na skali skierowana będzie w górę.

Kiedy lody będą gotowe, kliknij maszynę, aby je odebrać. Złoto zostanie dodane do sumy widniejącej w górnej części ekranu gry.

Innym sposobem na zdobycie złota jest sprzedawanie przedmiotów, których już nie potrzebujesz. Aby sprzedać przedmiot, przejdź do menu edycji pokoju i przeciągnij niepotrzebny przedmiot na ikonkę kasy. To bardzo proste!

Powrót do góry

Jak mogę przygotować desery lodowe?

Expand
Pomoc

Przygotowywanie deserów lodowych to świetny sposób na zarabianie złota w Superbii. Aby to zrobić, odwiedź lodziarnię i kliknij maszynę do lodów. Następnie musisz określić liczbę gałek oraz smaki - masz ich sporo do wyboru! Załaduj gałki do maszyny, a deser sam zacznie się robić.

Musisz poczekać, aż lody zostaną przygotowane. Desery z większą liczbą gałek wymagają więcej czasu. Przyrządzenie największych z nich może potrwać nawet 24 godziny. Nie martw się jednak - nawet jeśli się wylogujesz, maszyna do lodów nie przerwie pracy, więc deser będzie na Ciebie czekał, gdy wrócisz do gry.

Gdy deser będzie gotowy, otrzymasz wiadomość na swój telefon w Superbii. Aby odebrać lody, kliknij maszynę, a złoto zostanie automatycznie dodane do sumy widniejącej w górnej części ekranu gry.

Powrót do góry

Jak się zdobywa się doświadczenie i poziomy?

Expand
Pomoc

Im dłużej będziesz grać w Superbię, tym więcej doświadczenia zdobędziesz. Najłatwiejszym sposobem na zwiększenie poziomu doświadczenia jest wykonywanie misji. Ikonki misji znajdziesz po lewej stronie ekranu gry.

Za każdym razem, gdy kończysz misję, zdobywasz doświadczenie, dzięki któremu awansujesz na kolejne poziomy. Pasek postępu w górnej części ekranu gry pokazuje, ile doświadczenia brakuje Ci do następnego poziomu.

W nagrodę za Twoją ciężką pracę z każdym poziomem odblokowywane są też kolejne przedmioty i ubrania do kupienia. Dodatkowo dostajesz do wyposażenia kolejne pokoje w domu!

Powrót do góry

Jak się odblokowuje nowe przedmioty?

Expand
Pomoc

Gdy włączysz Superbię po raz pierwszy, zauważysz, że niektórych przedmiotów nie możesz kupić oraz że niektóre pokoje w Twoim domu są zamknięte, ponieważ masz za mało doświadczenia. Im dłużej będziesz grać w Superbię, tym więcej doświadczenia zdobędziesz.

Najłatwiejszym sposobem na zwiększenie poziomu doświadczenia jest wykonywanie misji. Ikonki misji znajdziesz po lewej stronie ekranu gry.

Za każdym razem, gdy kończysz misję, zdobywasz doświadczenie, a im wyższy masz poziom, tym więcej rzeczy możesz odblokować.

Powrót do góry

Jak się zawiera znajomości?

Expand
Pomoc

Zawieranie znajomości w Superbii jest bardzo proste.

Każdy gracz posiada kod społecznościowy, dzięki któremu może zostać odnaleziony w grze. Swój kod społecznościowy znajdziesz w lewym górnym rogu ekranu gry. Istnieją dwa sposoby zawierania znajomości w Superbii.

Poproś swojego prawdziwego przyjaciela, żeby podał Ci swój kod społecznościowy. Dzięki niemu będziesz mógł/mogła dodać go jako znajomego w grze. Aby to zrobić, kliknij przycisk „Dodaj znajomego” w menu znajomych i podaj jego/jej kod społecznościowy. To nic trudnego! Możesz również poznać innych graczy Superbii, odwiedzając ich domy poprzez tablicę wyników.

Pozwala Ci ona porównywać swoje wyniki z wynikami innych graczy oraz zapraszać ich do znajomych! Gdy inny gracz znajdzie się na Twojej liście znajomych, będziesz mógł/mogła odwiedzać jego dom oraz wysyłać mu emotikonki i prezenty!

Powrót do góry

Czym są kody społecznościowe?

Expand
Pomoc

Każdy gracz w Superbii posiada swój własny unikatowy kod społecznościowy. Dzięki niemu przyjaciele mogą się nawzajem odnaleźć w grze. Swój kod społecznościowy znajdziesz w lewym górnym rogu ekranu gry.

Podaj znajomym swój kod społecznościowy, aby mogli Cię odnaleźć w Superbii. Jeśli chcesz dodać znajomego, poproś o jego/jej kod. Po zalogowaniu się do Superbii będziesz mógł/mogła dodać go/ją do listy, klikając przycisk „Dodaj znajomego” w menu znajomych i wprowadzając jego/jej kod społecznościowy.

Powrót do góry

Ilu mogę mieć znajomych?

Expand
Pomoc

Możesz mieć tylu znajomych, ilu tylko chcesz.

Powrót do góry

Co oznaczają poszczególne ikonki?

Expand
Pomoc

Jeśli nie wiesz, do czego służy dana ikonka, najedź na nią kursorem, a pojawi się stosowna informacja.

Powrót do góry

Gdzie mogę zdobyć kody do Superbii?

Expand
Pomoc

Wysoko na niebie nad Superbią lata balon! Tam właśnie możesz wpisywać kody.

Kody rozdawane są od czasu do czasu w Disney Channel i na stronie internetowej Disneya. Wystarczy, że podasz taki kod w menu balonu, a odblokujesz wyjątkową nagrodę! Kody ważne są tylko przez jakiś czas, więc pamiętaj, by mieć oczy szeroko otwarte...

Powrót do góry

Problemy techniczne

Wymagania systemowe

Expand
Pomoc

Do gry w Superbię potrzebny jest komputer osobisty (PC) lub Mac. Dołożyliśmy wszelkich starań, by Superbia działała bez problemu na wszystkich typach komputerów, są jednak pewne minimalne wymagania:

Jeśli pracujesz na komputerze osobistym (PC), będą Ci potrzebne:

 • Procesor Intel Centrino / AMD Sempron lub lepszy,
 • System operacyjny Windows XP/Vista/7,
 • Co najmniej 1 GB pamięci RAM,
 • Karta dźwiękowa wraz ze sterownikami,
 • Flash Player w wersji 10.1 lub nowszej,
 • Przeglądarka - Internet Explorer 9, Firefox 10, Google Chrome 17 lub ich odpowiednik.

Jeśli pracujesz na Macu, będą Ci potrzebne:

 • Procesor G5 lub Intel,
 • Dowolna wersja OS X,
 • Co najmniej 1 GB pamięci RAM,
 • Flash Player w wersji 10.1 lub nowszej,
 • Przeglądarka - Safari 5, Firefox 10, Google Chrome 17 lub ich odpowiednik.

Powrót do góry

Widzę tylko pusty ekran!

Expand
Pomoc

Przejdź na stronę firmy Adobe i sprawdź, czy posiadasz najnowszą wersję programu Flash Player - http://get.adobe.com/flashplayer/. Pamiętaj, by zapytać swojego rodzica lub opiekuna o zgodę, zanim pobierzesz cokolwiek na dysk komputera.

Jeśli to nie rozwiąże problemu, spróbuj użyć innej przeglądarki.

Jeśli problem będzie się powtarzał, skontaktuj się z nami pod adresem Superbia@disney.pl. Opisz swój problem, a my skontaktujemy się z Tobą, jak tylko uda nam się go rozwiązać.

Powrót do góry

Moje konto zostało zresetowane! / Utraciłem/łam swoje postępy w grze i muszę zacząć od początku!

Expand
Pomoc

Jakiś czas temu wystąpił w Superbii błąd, przez który niewielka część graczy utraciła swoje dane i musiała zacząć zabawę od początku. Udało nam się naprawić ten błąd i przywrócić stan gry większości graczy.

Jeśli w przypadku Twojego konta problem wciąż występuje, zrobimy, co w naszej mocy, żeby go rozwiązać.

Aby przywrócić swoje postępy w grze, skontaktuj się z nami pod adresem Superbia@disney.pl, podając swój kod społecznościowy.

Powrót do góry

Czy mogę grać w Superbię na iPhonie, iPodzie lub iPadzie?

Expand
Pomoc

Niestety, urządzenia firmy Apple pracujące w systemie iOS nie obsługują programu Adobe Flash Player, który jest niezbędny do uruchomienia Superbii.

Powrót do góry

Superbia nie chce się wczytać.

Expand
Pomoc

Wiele osób chce grać w Superbię i czasami wczytywanie gry może trochę potrwać. W takim wypadku musisz odświeżyć okno przeglądarki. Jeśli to nie pomoże, spróbuj ponownie później. Robimy wszystko, co w naszej mocy, by Superbia była przez cały czas dostępna, dlatego pamiętaj, by wkrótce odwiedzić nas ponownie.

Jeśli problem będzie się powtarzał, skontaktuj się z nami pod adresem Superbia@disney.pl. Opisz swój problem, a my skontaktujemy się z Tobą, jak tylko uda nam się go rozwiązać.

Powrót do góry

Gra się zawiesiła. Co mam zrobić?

Expand
Pomoc

Spróbuj odświeżyć okno przeglądarki. Jeśli to nie pomoże, wyloguj się, zamknij przeglądarkę i spróbuj się ponownie zalogować.

Jeśli problem będzie się powtarzał, skontaktuj się z nami pod adresem Superbia@disney.pl. Opisz swój problem, a my skontaktujemy się z Tobą, jak tylko uda nam się go rozwiązać.

Powrót do góry

Nie mogę znaleźć odpowiedzi na swoje pytanie!

Expand
Pomoc

Jeśli nie znalazłeś/łaś powyżej odpowiedzi na swoje pytanie, skontaktuj się z nami pod adresem Superbia@disney.pl.

Jeśli masz problem natury technicznej, pamiętaj, by załączyć jak najwięcej informacji o występującym błędzie, powiedzieć nam, z jakiej przeglądarki korzystasz, oraz dołączyć kod społecznościowy. Dzięki temu będziemy w stanie szybciej umożliwić Ci ponowne dołączenie do świata Superbii!

Powrót do góry

Reklama